KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15086120
nr 1508 6120
Rudolf Jelinek
(1880-1958), Österrike
Oljemålning, Mor och barn. Signerad. Olja på pannå, 80x58 cm, yttermått inklusive ram: 91x70 cm
Rudolf Jelinek, målare född 1880, död 1958.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 12 december 2022
kl 20:35:49
10/12 06:37:49